Iskolavár 2019

a Pápai Evangélikus Egyházközség fenntartásában működő

Gyurátz Ferenc Evangélikus Általános Iskolába

(OA:200010, Pápa, Árok utca 12.) történő beíratásról

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2019/2020. tanévre történő általános iskolai beíratásra az alábbi időpontokban kerül sor:

2019. április 11-én (csütörtökön) 800-tól 1900 óráig

2019. április 12-én (pénteken) 800-tól 1900 óráig

Az óvodavezető vagy szakértői bizottság döntése alapján tankötelezettsége teljesítését 2019. szeptember 1-jétől megkezdő gyermekét a szülő a fenti időszakban köteles beíratni a választott vagy a lakóhelye –ennek hiányában tartózkodási helye – szerinti kötelező felvételt biztosító általános iskola első évfolyamára.

Az első évfolyamra történő beiratkozáskor a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt (lakcímkártyát), születési anyakönyvi kivonatot, TAJ kártyát, az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás (óvodai/szakértői bizottsági szakvélemény) eredeti példányát, keresztelést igazoló dokumentumot (keresztlevelet), valamint a szülő/gondviselő személyi igazolványát, lakcímkártyáját, a szülői felügyeleti jogokkal kapcsolatos és az életvitelszerű lakcímről szóló nyilatkozatot kell bemutatni.

A felvételről első fokon az iskola igazgatója dönt, melyről írásban értesíti a szülőket (gondviselőket). A döntés ellen a szülő (gondviselő) – a közléstől, ennek hiányában a tudomásra jutástól számított tizenöt napon belül – jogszabálysértésre vagy érdeksérelemre hivatkozással jogorvoslati kérelmet nyújthat be. A kérelemmel kapcsolatban a Pápai Evangélikus Egyházközség elnöksége jár el és hoz másodfokú döntést.

Amennyiben a választott iskola igazgatója a gyermek felvételével kapcsolatban elutasító döntést hoz, a szülő a gyermekét a döntés jogerőre emelkedését követően 5 napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

Kelt: Pápa, 2019. március 11.

Nyilatkozat életvitel szerinti ott lakásról

Nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről

Venczel Csaba                                                   Polgárdi Sándor

egyházközségi  felügyelő                                         lelkész-esperes