Gyurátz Ferenc Evangélikus Általános Iskola és Óvoda

A Nemzeti Összetartozás Napjára emlékeztünk

A ma reggeli áhítaton emlékezett meg iskolánk a Nemzeti Összetartozás Napjáról, melynek keretében a 7. évfolyamos diákjaink is beszámoltak a Felvidéken eltöltött hetükről, élményeikről.

A kiránduláson készült fotókból prezentáció készült, melyhez rövid élménybeszámolót is fűztek a hetedikesek.

Ezt követően mind az öt napról megnézhettünk egy-egy rövid videót, melyet Hári Gergő készített és az alábbiakban megtekinthetők.

A felvidéki kirándulás a Határtalanul Program keretében valósulhatott meg.

 

A Nemzeti Összetartozás Napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező nemzeti emléknap. Június 4-ét, az 1920-as trianoni békediktátum napját az Országgyűlés a Nemzeti Összetartozás melletti tanúságtételről szóló 2010. évi XLV. törvényben nyilvánította a Nemzeti Összetartozás Napjává.

Az Országgyűlés a törvény elfogadásával kinyilvánította: „a több állam fennhatósága alá vetett magyarság minden tagja és közössége része az egységes magyar nemzetnek, melynek államhatárok feletti összetartozása valóság, s egyúttal a magyarok személyes és közösségi önazonosságának meghatározó eleme”. A törvény a békeszerződés aláírásának 90. évfordulóján, 2010. június 4-én lépett hatályba.

Lábléc

Image

 

Olvassa be készülékébe elérhetőségeinket kényelmesen QR kódjaink segítségével.
Honlapunk
Névjegyeink

Iskola

Óvoda

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Süti használat

Azért használunk cookie-kat, hogy a webhelyünk minél jobb élményt nyújtsanak Önnek. Amikor továbblép a böngésző beállításainak megváltoztatása nélkül, azt feltételezzük, hogy engedélyt adott a cookie-k fogadására. Böngészője cookie-beállításait azonban bármikor megváltoztathatja.