Gyurátz Ferenc Evangélikus Általános Iskola és Óvoda

A 22. országos evangélikus bábfesztiválon jártunk

Május 23-án a huszonkettedik alkalommal megrendezett országos evangélikus bábfesztiválon járt az iskolánk 4. osztályos evangélikus hittanosaiból alakult bábcsoportja, Böröczkyné Dózsa Lívia vezetésével.

A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya által szervezett alkalom idei témája az ősatyák története volt: Ábrahám, Izsák és Jákób életének bibliai jelenetei elevenedtek meg saját készítésű bábokkal, díszletekkel és zenével.

A nap közös énekléssel és áhítattal kezdődött, majd a bábcsoportok előadásai következtek.

Bábcsoportunk előadása a Ki alszik itt? címet viselte, melyben botbábokkal játszottuk el Ézsau és Jákób történetét Az előadásunk különlegessége az volt, hogy még a madarak is megszólaltak benne.

A nap végén a zsűri értékelte a produkciókat, mellyel csoportunkat „ötletes látványvilág” különdíjban részesítette. Emellett „Bolygó barát bábcsoport” elismerő oklevelet kaptunk, mivel előadásunk a teremtett világ védelmére is felhívta a nézők figyelmét.

Az alkalom úti áldással zárult.

  

Lábléc

Image

 

Olvassa be készülékébe elérhetőségeinket kényelmesen QR kódjaink segítségével.
Honlapunk
Névjegyeink

Iskola

Óvoda

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Süti használat

Azért használunk cookie-kat, hogy a webhelyünk minél jobb élményt nyújtsanak Önnek. Amikor továbblép a böngésző beállításainak megváltoztatása nélkül, azt feltételezzük, hogy engedélyt adott a cookie-k fogadására. Böngészője cookie-beállításait azonban bármikor megváltoztathatja.