Május 23-án a huszonkettedik alkalommal megrendezett országos evangélikus bábfesztiválon járt az iskolánk 4. osztályos evangélikus hittanosaiból alakult bábcsoportja, Böröczkyné Dózsa Lívia vezetésével.
A Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájának Gyülekezeti és Missziói Osztálya által szervezett alkalom idei témája az ősatyák története volt: Ábrahám, Izsák és Jákób életének bibliai jelenetei elevenedtek meg saját készítésű bábokkal, díszletekkel és zenével.
A nap közös énekléssel és áhítattal kezdődött, majd a bábcsoportok előadásai következtek.
Bábcsoportunk előadása a Ki alszik itt? címet viselte, melyben botbábokkal játszottuk el Ézsau és Jákób történetét Az előadásunk különlegessége az volt, hogy még a madarak is megszólaltak benne.
A nap végén a zsűri értékelte a produkciókat, mellyel csoportunkat „ötletes látványvilág” különdíjban részesítette. Emellett „Bolygó barát bábcsoport” elismerő oklevelet kaptunk, mivel előadásunk a teremtett világ védelmére is felhívta a nézők figyelmét.
Az alkalom úti áldással zárult.















