Pdf

PDF file

TTT

A 2016-17-es tanév szeptemberében indult a TTT (TermészetTudósok Társasága) Helga néni és Ildikó néni irányításával.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának Nemzeti Tehetség Programjának támogatásával valósult meg iskolánk Kékmoszat tábora 2015. június 22-től 28-ig a Szelidi-tónál.

A tábor célja a természettudomány iránt érdeklődő tehetséges  gyermekek egyéni , csoportos és kiscsoportos fejlesztése volt úgy, hogy az ott zajló pedagógiai folyamatok a kreatív, az intellektuális és a perceptuális képességterületekre irányulnak elsődlegesen. A tábor tehetséggondozó programjában a résztvevő tanulók erős oldalainak fejlesztése mellett a gyenge oldalak kompenzálására is sor került.  Az erdei iskolában végzett megfigyelések, mérések, kísérletek során az élőhelyet és a benne levő élőlényeket a valóságosságuk rendszerében, kölcsönhatásaiban, törvényszerűségeiben tapasztalhatták meg a résztvevők. Mindeközben a diákok megélték a természetben való létüket, formálódott az értékrendjük, viszonyuk a természethez, és fejlődött viselkedési kultúrájuk.

A táborban alkalmazott tevékenységek és módszerek: tapasztalati megismerés, megfigyelés, mérés, kísérlet, tapasztalatok illusztrálása, leírás, alkotótevékenység tárgyiasult produktumokkal.

A hét során a változatos tevékenységek alkalmazásával növekedett a gyerekek tanulási kedve és teljesítménye. Fejlődött  az együttműködési és kommunikációs csoportmunkájuk,

véleménynyilvánító készségük.  Megtapasztalták a felfedezés és az alkotás örömét. Közelebb kerültek a természethez, és megtanulták védeni azt.  Kreativitást, önállóságot tanultak, miközben önismeretük is reálisabbá vált.

A szabad- és fakultatív programok a szabadidő hasznos eltöltésére adtak mintákat.

A tábor szakmai programja:

2015.06.22. héthő: Növénygyűjtés, növényhatározás a délutáni felfedező séta keretében. A Szelidi-tó keletkezésének, vízösszetételének, növény- és állatvilágának bemutatása frontális előadás keretében.

2015. 06.23. kedd: A pusztagyep növényvilágának bemutatása lovaskocsis kirándulás keretében. Növénygyűjtés, növényhatározás, növénygyűjtemény készítése. Előadás a napkollektor működéséről. Madármegfigyelés.

2015. 06. 24. szerda: A Szelidi-tó bejárása, megismerése csónakkal. Vízminta gyűjtése. Vízvizsgálat. Fénytani kísérletek.

2015.06. 25. csütörtök: Kirándulás Kiskőrösre, Kalocsára. A kalocsai paprika termesztése, feldolgozása és felhasználása.

2015.06.26. péntek: Kékmoszat tanösvény bejárása. Vízvizsgálat, fénytani kísérletek. Madármegfigyelés, vadles.

2015. 06.27. szombat: Akadályverseny keretében beszámoló a hét során szerzett ismeretekről.

2015.06.28. vasárnap: A táborban szerzett ismeretek, tapasztalatok összegzése

A tábor szabadidős programjai

A csendes pihenő alatt lehetőség volt a pihenés(alvás) mellett társas- és kártyajátékokra.

A szabad program idejében választható tevékenységek:

- méta

- foci

- játszótéri játékok

Esti programok:

Hétfő: tábortűz, angyalkák kihúzása, macska-egér játék elindítása

Kedd: láthatatlan színház

Szerda: Tábori Ki mit tud?

Csütörtök: számháború

Szombat: tábortűz, angyalkák leleplezése

Csütörtökön egész napos kirándulás keretében Kiskőrösön és Kalocsán jártunk.

A szombat délután programja strandolás volt a Szelidi-tónál.

Vasárnap délelőtt a dunapataji református templomban vettünk részt az istentiszteleten.

Őkoiskola